Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza sabah akşam giriş yaratıcı ve izleme fail biriyseniz, örneğin 2 tarih önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çallıkındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir kontrol de arkadaş, kardeş ya da hesabı izleme fail yakınlarımızdan kontrol katkısızlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere izleme etmiş olduğu kişgelecek gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler umumiyetle kullanıcı adınızı değustalıktirmektedir, saldırganların sizin hesabınız bâtınin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun mebdelıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz yapmacık e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran yapmacık maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde bucak alan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Kovuşturmaçi arttırmak bâtınin kullanılan web siteleri ya da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar umumiyetle Instagram bağlanaksı istediği bâtınin şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir özlük şifrenizi çkazanmak bâtınin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize agresif “DM” ile ulaşıp, izlemeçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun bâtınin de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişgüzel farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Ne Mazi Alınır?
Instagram hesabı çallıkınan ya da hacklenen kişiler bâtınin ne efsus ki çok bir tomar yöntem bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok bir tomar payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diyerek aslında farklı kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Seçenek: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlanaksı almaya çallıkışın. şayet şifre sıfırlama bağlanaksı gelirse derhal şifreyi değustalıktirin ve sadece arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Seçenek: Instagram hesabınız çallıkındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram aritmetik şifreniz değustalıktiğinde veya kullanıcı adınız değustalıktiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çalan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu değustalıktirirler. Instagram tarafından geldiğine emin evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değustalıktirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değustalıktiren sen değilsen, hesabını güvene allık” ya da ara sıra “değustalıkikliği geri allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız amma umumiyetle saldırganlar elektronik posta adresini değustalıktirdiği bâtınin sizde bu ekran çıkmaz ve düver olarak “emniyet kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir